Skip Navigation

Columbus East High School

Home of the Olympians

.

Columbus East High School

Home of the Olympians

Columbus East High School

Home of the Olympians

Event Details.

Tuesday 12/04/2018 @ 5:30 pm
(A) vs Columbus North High School

RESULTS
65-120
FACILITY DETAILS
Opponent School

NOTES

200 medley relay: 1. Columbus East (Karissa Miller, Maggie Johnson, Marin Wieneke, Jennifer Utterback, 1:57.55; 2. Columbus North (Betsy King, Paige Sherlock, Karlie Brown, Riddhi Garg) 1:59.68; 3. Columbus North (Adeline Rush, Caroline Swenson, Hannah Manlief, Rachel Gutman) 2:06.26.

200 freestyle: 1. Olivia Morlok (CN) 2:02.91; 2. Elizabeth Proffitt (CE) 2:08.62; 3. Manlief (CN) 2:12.65; 4. Abbey Landini (CN) 2:13.93; 5. Maddy Ping (CE) 2:25.54.

200 individual medley: 1. Erica Samuel (CN) 2:19.11; 2. Johnson (CE) 2:24.38; 3. Brown (CN) 2:26.72; 4. Vaikhari Nalole (CN) 2:35.12; 5. Abigail Castillo (CE) 2:45.06.

50 freestyle: 1. King (CN) 24.78; 2. Utterback (CE) 26.54; 3. Garg (CN) 26.83; 4. Wieneke (CE) 27.65; 5. Madison Sandlin (CN) 28.12.

Diving: 1. Ella Anderson (CN) 177.55; 2. Grace Lemley (CN) 142.05; 3. Naomy Argueta Ventura (CN) 126.80; 4. Emily Walker (CE) 123.75.

100 butterfly: 1. Brown (CN) 1:03.83; 2. Johnson (CE) 1:04.02; 3. Rush (CN) 1:07.67; 4. Manlief (CN) 1:12.23; 5. Castillo (CE) 1:16.43.

100 freestyle: 1. King (CN) 53.80; 2. Miller (CE) 56.56; 3. Garg (CN) 58.82; 4. Hannah Franklin (CN) 1:05.07; 5. Caroline Andress (CE) 1:05.28.

500 freestyle: 1. Morlok (CN) 5:26.15; 2. Proffitt (CE) 5:52.72; 3. Landini (CN) 5:53.67; 4. Sherlock (CN) 5:55.68; 5. Ping (CE) 6:35.58.

200 freestyle relay: 1. Columbus East (Utterback, Wieneke, Johnson, Proffitt) 1:46.70; 2. Columbus North (Samuel, Manlief, Gutman, Morlok) 1:48.95; 3. Columbus East (Andress, Castillo, Kyra Moffitt, Kendall Schaefer) 2:03.04.

100 backstroke: 1. Rush (CN) 1:04.63; 2. Miller (CE) 1:06.19; 3. Nalole (CN) 1:08.73; 4. Paige Maddox (CN) 1:12.95; 5. Cameron Kelly (CE) 1:16.76.

100 breaststroke: 1. Samuel (CN) 1:12.60; 2. Wieneke (CE) 1:15.22; 3. Utterback (CE) 1:17.98; 4. Sherlock (CN) 1:18.39; 5. Swenson (CN) 1:18.59.

400 freestyle relay: 1. Columbus North (Morlok, Garg, Samuel, King) 3:49.61; 2. Columbus North (Landini, Brown, Franklin, Sherlock) 4:10.70; 3. Columbus East (Proffitt, Andress, Lilly Fields, Miller) 4:12.42.

https://columbuseastathletics.org
Advertisement Advertisement